FAQ - Často kladené dotazy

Proč předregistrovávat včas?

Pokud si doménu předregistrujete jako první a nikdo jiný na ní neučiní příhoz, bude Vaše již za 200 Kč. První předregistrace se totiž stává automaticky prvním příhozem.

Jak probíhá aukce?

Každý uživatel může učinit příhoz, který musí být vyšší než příhoz předchozího uživatele. Ten, kdo aukci vyhraje (udělá nejvyšší příhoz) musí do 48 hodin zaplatit.

Co se stane, pokud za vyhranou aukci nezaplatím?

Doména bude dána znovu do aukce nebo ji získá druhý v pořadí. Vy však již nebudete moci dražit ani předobjednávat.

Kdy aukce končí?

U každé aukce je uveden předpokládaný čas jejího konce. Když někdo přihodí v posledních 10 minutách, prodlouží se aukce o dalších 10 minut. Jedná se o ochranu proti přetěžování systému při konci aukce.

Co znamenají údaje PR, SR, Alexa  u jednotlivých domén?

Údaje o Pageranku, Sranku a Alexa ranku u jednotlivých domén jsou přebírané z veřejně dostupných zdrojů a mají pouze informativní charakter. V případě, kdy doména byla např. přesměrována zobrazí se zde zpravidla údaj cílové domény.

Co se stane s doménou, kterou vydražím a zaplatím?

Jakmile zaplatíte za vyhranou aukci, spustíme proces změny držitele domény a po jeho dokončení je doména umístěna k registrátorovi KRAXNET a můžete ji spravovat přes náš portál bulk.cz. Doménu si můžete kdykoliv převést i k jinému registrátorovi, bude již plně pod Vaší kontrolou.

Jak snadno poznám, že má nabídka je v danou chvíli nejvyšší?

V seznamu aukcí jsou vždy barevně odlišeny aukce kterých se účastníte. V případě že tento řádek svítí zeleně a aktuální cena je rovna nebo nižší Vaši maximální nabídce jste v danou chvílí nejvýše přihazujícím. V případě že řádek s aukcí má červenou barvu byla Vaše nabídka překonána jiným účastníkem.

Je možné si nastavit maximální častku tak, aby systém přihazoval automaticky?

Ano je to možné, u aukce vložíte maximální částku, kterou jste ochoten za danou aukci zaplatit a potvrdíte příhození. Systém následně učiní vždy minimální příhoz, který je nutný aby Vaše nabídka byla nejvyšší a byl jste výhercem aukce. Systém samozřejmě částku zvyšuje vždy jen do Vámi nastavené maximální částky.

Zpět